Замовити дзвінок

Навчання в Німеччині

Освіта

Німеччина за останні роки стала одним із провідних освітніх напрямків за кордоном – вона займає 4 місце в списку країн, в яких хочуть навчатися українські студенти. Ця привабливість є зрозумілою: навчання в держаних німецьких вузах безкоштовне, плюс високий рівень життя в Німеччині – ось дві головні причини такої популярності.

Переваги

 • Освіта в державних вузах Німеччини безкоштовна (крім адміністративних внесків – 300 євро). Вони оплачуються кожного семестру і включають проїзні квитки, утримання кампусів, бібліотечні абонементи та інші елементи благоустрою.
 • Можливість працевлаштування протягом навчання, в тому числі, науковими співробітниками безпосередньо в університеті ( при цьому, студенти, які працюють з офіційним оформленням можуть отримати робочу візу)
 • Стипендійні програми від державних організацій та фондів. Якщо Ви – обдарований студент, зможете отримувати стипендію і покривати нею свої витрати на проживання і навчання
 • Кар’єрні можливості
 • Студентські квитки на подорожі країною і багато іншого.

ВНЗ

Категорії вузів Німеччини:
 • Класичний університет, програми якого базуються на усталених традиціях
 • Fachhochschulen (вищі школи). Тут студенти отримують більш практичні знання в сферах інженерії, економіки і менеджменту, комп’ютерних наук. Головна відмінність від університетів в тому, що Fachhochschulen не мають права присвоювати докторський ступінь
 • Музичні коледжі та коледжі мистецтв

Якість освіти

11 університетів Німеччини входять в світовий топ-200 кращих вищих навчальних закладів. Чудову репутацію отримали економічні університети Німеччини, такі як Вільний університет Берліна, Мюнхенський технічний університет, Франкфуртський університет ім. Гете, Гумбольдський університет Берліна та Кельнський університет.

Вступ

Яким чином вступити в університети Німеччини?

 • Якщо Ви вирішили вступати в німецький вуз, рівень німецької мови повинен бути мінімум С1 (сертифікат Goethe-Institute або TestDAF)
 • Якщо Ви завершили два курси в університеті на Україні і вивчали мову в Німеччині, то Ви можете подавати документи в будь-який вуз Німеччини, але тільки на таку ж або схожу спеціальність. Якщо у Вас є закінчена вища освіта в Україні, то можете подавати документи на будь-яку спеціальність в Німеччині (починаючи навчання з першого курсу). Якщо у Вас немає необхідного рівня німецької мови, спеціалісти компанії Алеком Освіта підберуть для Вас курс німецької мови, після якого Ви зможете здати екзамен DSH та вступити у вуз.
 • Якщо Ви плануєте вступати в німецький вуз після закінчення української школи, шлях для вступу буде іншим, оскільки системи навчання в Україні і в Німеччині дещо відрізняються. Німецькі школярі навчаються в школі 13 років, українські – на разі, 11, тому вступ в німецький вуз для наших школярів лежить через навчання в Studienkolleg.

Коледжі Studienkolleg

 • Вступити в такий коледж можна одразу після української школи. При цьому, рівень знань німецької мови повинен бути не нижчим рівня B1 (а інколи і С1 – залежно від коледжа)
 • Навчання в коледжі триває 1 навчальний рік і, після закінчення кожного семестру, (всього 2) потрібно здавати екзамени з пройдених предметів. Заняття проводяться в першій половині дня, відвідування обов’язкове, вільного вибору предметів для навчання немає.
 • Після закінчення коледжу, Ви здаєте Feststellungsprüfung (випускний екзамен) та отримуєте документ про закінчення коледжу, який дає Вам право вступу в будь-який вуз Німеччини (але тільки по своєму напрямку)

Напрямки:

В коледжі Ви обираєте один з 5 напрямків:
 • W-Курс (Wirtschaftswissenschaften) – економічний курс. Для майбутніх менеджерів, економістів і т.д.
 • G-Курс (Geisteswissenschaften) – курс гуманітарних наук. Для майбутніх лінгвістів будь-яких мов, перекладачів, філософів, теологів, юристів
 • Т-Курс (Technische Wissenschaften) – курс технічних наук. Для майбутніх інженерів, техніків, машинобудівників і т.д.
 • М-Курс (Medizinische Wissenschaften) – курс медичних наук. Для майбутніх лікарів, хірургів, фармацевтів, ветеринарів і т.д.
 • S-Курс (Sozialwissenschaften) – курс соціальних наук. Для майбутніх журналістів, політологів, статистів, соціальних працівників і т.д.

Додаткова інформація

Спеціалісти компанії Алеком Освіта повністю курують вступ наших клієнтів, починаючи від вибору спеціальності та вузу і закінчуючи оформленням авіаперельоту та візи. Абсолютно всі послуги включені у вартість оформлення.

Для тих, хто ще не визначився із вузом, або, можливо, із країною вступу – ми рекомендуємо нашу авторську профорієнтаційну програму, в якій поєднали відвідування вузів Німеччини та вивчення німецької мови.

UNIVERSITIES TOUR, Berlin

Програма проводиться для школярів віком 14-17 років, протягом осінніх канікул. На протязі 2 тижнів, діти вивчають німецьку мову, відвідують кращі вузи, де для них проводять презентації і тури по кампусах, а також, в програмі – багато екскурсій і розваг.

Групу супроводжує керівник відділу вищої освіти – Олег Бабенко, який, протягом туру, спілкується з кожною дитиною, допомагає визначитися з вибором, а також проводить презентації про нюанси та перспективи отримання вищої освіти в різних країнах світу.

Реєстрація на програму – до 01/09

Кількість місць в таких програмах завжди обмежена, тому поспішіть забронювати Ваше місце!

Чекаємо на Ваші заявки!

Школа Город Проживание Возраст Стоимость
Deutsch & University tour БЕРЛІН РЕЗИДЕНЦІЯ 14 - 17 ОТ 2280 €